اطلاعات تماس

انتشارات شازده کوچولو  – مونا آرام فر – 66400300

دسته: اخبار کودکان

اخبار کودکان

فراخوان مقاله برای بخش علمی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون
فراخوان مقاله برای بخش علمی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون

فراخوان ارایه مقاله به بخش علمی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

در فراخوان بخش علمی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شش محور موضوعی و ۱۶ موضوع برای مقاله‌نویسی تعیین شده است.

«قصه‌ و پرورش تفکر»، «روش‌ها و رویکردهای قصه‌گویی»، «قصه‌گویی و رویکردهای نقد ادبی»، «قصه، مخاطب‌شناسی و ادبیات عامیانه»، «قصه‌گویی و سلامت جسمی و روحی» و «قصه‌گویی و ارتباط فرامرزی» شش محور موضوعی اعلام شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند در محور موضوعی «قصه و پرورش تفکر» با چهار موضوع «قصه‌گویی و پرورش انواع هوش»، «قصه‌گویی و پرورش تفکر فلسفی»، «قصه‌گویی و پرورش تفکر مراقبتی» و «قصه‌گویی و پرورش تفکر مشارکتی» و همچنین در محور «روش‌ها و رویکردهای قصه‌گویی» با دو موضوع «قصه‌گویی با روش‌ها و رویکردهای نوین» و «قصه‌گویی و زبان‌آموزی» مقاله‌های خود را در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

در همین حال، برای ارایه مقاله در محور موضوعی «قصه‌گویی و رویکردهای نقد ادبی» سه موضوع‌ «روایت‌شناسی و روایت‌پژوهی قصه»، «قصه‌گویی و نشانه‌شناسی» و «قصه‌گویی و جامعه‌شناسی» و همچنین در محور موضوعی «قصه، مخاطب‌شناسی و ادبیات عامیانه» سه موضوع «قصه‌های فولکلور و ادبیات عامیانه»، «مخاطب‌شناسی قصه‌ها» و «بهره‌گیری نقالی و پرده‌خوانی در قصه‌گویی» درنظر گرفته شده است.

بر همین اساس در محور موضوعی «قصه‌گویی و سلامت جسمی و روحی» سه موضوع «قصه‌گویی و مهارت‌های زندگی»، «تأثیر قصه‌گویی بر جنبه‌های مختلف رشد و فرایند آن» و «قصه‌گویی و ارتقای سلامت روان» و محور موضوعی «قصه‌گویی و ارتباط فرامرزی» یک موضوع‌ «قصه‌گویی، تبادل فرهنگی و تعاملات بین‌المللی» تعیین شده است.

مهلت ارسال آثار به این بخش ۳۰ مهر، داوری و زمان اعلام نتیجه ۱۵ تا ۲۰ آبان ۱۳۹۸ تعیین شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه جشنواره قصه‌گویی به نشانی www.kanoonfest.ir گاه‌شمار هر بخش را به طور جداگانه دریافت کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۹۷۱۳۶۳ -۰۲۱ تماس بگیرند.

بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون هم‌زمان با شب یلدا با شعار «آینده ساختنی است» برگزار خواهد شد.

فراخوان مقاله قصه گویی کانون

 

هفته جهانی تغذیه با شیر مادر ۲۰۱۹
هفته جهانی تغذیه با شیر مادر ۲۰۱۹
گروه خبر کتابک
رنگ و بوی کودکی در موزه کودکی ایرانک
رنگ و بوی کودکی در موزه کودکی ایرانک
زهره قایینی
پیتر اشنک از اعضای افتخاری دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان درگذشت
پیتر اشنک از اعضای افتخاری دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان درگذشت
گروه خبر کتابک
نامزدهای جایزه‌ ترویج کتابخوانی ایبی-آساهی  و ایبی-آی رید ۲۰۲۰ اعلام شدند
نامزدهای جایزه‌ ترویج کتابخوانی ایبی-آساهی و ایبی-آی رید ۲۰۲۰ اعلام شدند
گروه خبر کتابک
کتاب‌های برنامه با من بخوان و محصولات فرهنگی تاک، برای نخستین بار در شهر کتاب کرمانشاه
کتاب‌های برنامه با من بخوان و محصولات فرهنگی تاک، برای نخستین بار در شهر کتاب کرمانشاه
گروه خبر با من بخوان
نمایشگاه کتاب‌ و نشریات بررسی شده شوراى کتاب کودک در سال شورایى ۱۳۹۷-۹۸
نمایشگاه کتاب‌ و نشریات بررسی شده شوراى کتاب کودک در سال شورایى ۱۳۹۷-۹۸

شورای کتاب کودک نمایشگاهی از کتاب‌ و نشریات بررسی شده توسط گروه‌هاى بررسى شوراى کتاب کودک در سال شورایى ٩٧-٩٨ را روز شنبه ۲۶مرداد ماه در محل کتابخانه تحقیقاتی برپا می‌کند.

١٨ گروه بررسى‌کننده شوراى کتاب در سال گذشته شورایی علاوه بر نشریات کودک و آثار الکترونیک ١٣۵٠ عنوان کتاب از ١٠٠ ناشر را ارزیابی کرده‌اند.

گروه های بررسی شورای کتاب کودک در هجده گروه بازی، هنر و سرگرمی، نشریات، داستان-ترجمه، شعر، ادبیات کهن، پژوهش، علوم، دانش اجتماعی، زندگینامه، آثار و دستنوشته بزرگسالان، دین، داستان-تالیف، رمان، ادبیات نمایشی، نشر الکترونیکی، تصویر، آثار و دستنوشته کودکان، ادبیات خردسال و مرجع آثار منتشر شده برای کودکان و نوجوانان را بررسی و در پایان هر سال در نمایشگاهی این آثار را در معرض دید همگان قرار می‌دهد.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه روز شنبه ۲۶مرداد ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۸ به کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک مراجعه کنند.

نشانی: خیابان انقلاب، خیابان ابوریحان، خیابان وحید نظری پلاک ۳۱، طبقه دوم، کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک
 

فراخوان ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی منتشر شد
فراخوان ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی منتشر شد

شبکه گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی فراخوان ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی را منتشر کرد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند گزارش‌ها و مستندات فعالیت‌های خود را در زمینه ترویج کتاب‌خوانی به همراه فرم مشخصات مروج کتابخوانی (که پیوست فراخوان است) تکمیل و تا پایان وقت اداری ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ به دبیرخانه «ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی» (ترجیحا از طریق رایانامه) بفرستند.

هدف از برگزاری این جشنواره معرفی و تقدیر از افراد، گروه‌ها، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی است که با فعالیت‌های موثر و نوآورانه در زمینه ترویج کتابخوانی فعالیت می‌کنند.

نخستین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی در سال ۱۳۹۳ برگزار شد که برنامه با من بخوان از موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان جایزه و لوح تقدیر این جشنواره را دریافت کرد. برنامه «با من بخوان» برنامه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی با کودکان محروم و کودکان در بحران است. این برنامه زیر نظر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان برنامه ریزی و اجرا می‌شود. این برنامه در سال ۲۰۱۶ نیز جایزه ترویج کتابخوانی ایبی – آساهی، برجسته‌ترین و معتبرترین جایزه ترویج کتابخوانی در جهان را از آن خود کرد.

رایانامه (پست الکترونیک) جشنواره  moravejanketab@gmail.com
نشانی پستی دبیرخانه جشنواره: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، شماره ۷، ساختمان فجر، طبقه پنجم، شبکه مروجان کتابخوانی کشور
سایت www.moravejan.ir
تلفکس: ۸۸۳۴۲۹۸۰ – ۸۸۸۶۱۳۲۴
https://t.me/moravejann

 

کارگاه آموزش خلاق سواد پایه شهریورماه ۱۳۹۸  برگزار می‌شود
کارگاه آموزش خلاق سواد پایه شهریورماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود
بزرگداشت نوش‌آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک برگزار می‌شود
بزرگداشت نوش‌آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت نوش‌آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک با عنوان «قلبِ مهربانِ شورای کتاب کودک» روز سه‌شنبه ۵ شهریورماه از ساعت ۱۶ در کتابخانه ملی برپا می‌شود.

نوش‌آفرین انصاری، استاد کتابداری، عضو هیئت مدیره و دبیر شورای کتاب کودک است. او در سال ۱۳۴۲ با برگزاری کارگاه کتابداری برای گروهی از پایه‌گذاران شورای کتاب کودک همکاری خود را با این نهاد آغاز کرد. توران میرهادی حضور شورای کتاب کودک در عرصه ادبیات کودکان جهان، در جمع داوران جایزه هانس کریستین اندرسن، پژوهشگران کتابخانه بین‌المللی مونیخ و کنگره‌های ادبیات کودکان، و شکل‌گیری نهادهایی همچون موسسه پژوهشی کودکان دنیا، موسسه مادران امروز، موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و کانون توسعه فرهنگی را وامدار تلاش‌ها و پشتیبانی‌های انصاری می‌دانست و بر این باور بود که کار سترگ فرهنگنامه کودکان و نوجوانان با راهنمایی و مراقبت دائمی او شکل گرفت و پیش رفت.

نوش‌آفرین انصاری در سال ٢٠١٠ به پاس خدماتش و به سبب پایبندی به استانداردهای کیفی کتاب‌های کودکان و نوجوانان، توجه به کودکان در حاشیه (پناهنده، زندانی، خیابانی، توان‌یاب و…)، تاثیر ماندگار و همه جانبه بر فعالیت‌های دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان، تعهد به اصول اخلاقی و ترویج فرهنگ صلح به عضویت افتخاری دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان درآمد و از سوی هیات مدیره این دفتر لوح افتخار دریافت کرد.

نشانی: اتوبان حقانی، کتابخانه ملی، تالار قلم

 

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست